Pomoc ogicom.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Jak uruchomić certyfikat SSL

Jak uruchomić certyfikat SSL


Aby zabezpieczyć stronę utrzymywaną na naszym serwerze certyfikatem SSL, wystarczy wykonać poniższe kroki:

 

 

1. Z poziomu naszej strony wybierz odpowiedni dla siebie certyfikat: https://www.ogicom.pl/certyfikaty-ssl/ zamów certyfikat i wybierz opcję jestem już klientem, następnie podaj dane logowania do panelu. 

 

2. Zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do zakładki :

Twoje Usługi -> Lista Certyfikatów SSL -> opłać certyfikat

 

 

Po opłaceniu certyfikatu pojawi się opcja generowania certyfikatu.

Jeśli certyfikat ma zostać wygenerowany dla domeny, która jest obsługiwana na naszym serwerze DNS i jest hostowana u nas, skorzystaj z opcji : Generuj automatycznie

 

 

Następnie wystarczy wybrać domenę, dla której certyfikat ma zostać wygenerowany:

 

Jeżeli domena nie jest obsługiwana na naszym serwerze, lub jeśli automatyczne generowanie nie było z jakiegoś powodu dostępne to należy skorzystać z opcji Generowania Ręcznego

Większość pól zostanie domyślnie uzupełniona , należy podać nazwę certyfikowanej domeny i podać rodzaj software na serwerze, najczęściej jest to Apache/ModSSL , pola Algorytm hashujący i długość klucza można zostawić z domyślnymi wartościami. 

 

W obu przypadkach (generowanie automatyczne i ręczne ) po wygenerowaniu pojawi się komunikat o poprawnym zamówieniu certyfikatu u wystawcy. 

Na mail admin@nazwadomeny.pl wysłany zostanie link weryfikujący. 

W celu wygenerowania certyfikatu wystarczy go kliknąć.

(Niektóre rodzaje certyfikatów nie wymagają tego kroku)

 

Jeżeli wcześniej mail admin@ nie był aktywny, wystarczy dodać sobie taką skrzynkę a następnie kliknąć na przycisk: Ponów email weryfikacyjny

 

W przypadku Generowania Automatycznego certyfikat zainstaluje się sam w panelu administracyjnym, po zakończeniu tego procesu otrzymają Państwo informację mailem. 

 

Przy Generowaniu Ręcznym po wystawieniu certyfikatu, pliki certyfikatu znajdą Państwo przy certyfikacie klikając na ikonę "i"

Certyfikat należy następnie zainstalować w Panelu Administracyjnym zgodnie z instrukcją, którą znajdą Państwo TUTAJ

 

Zainstalowanie certyfikatu SSL na serwerze nie powoduje automatycznego przekierowania strony w przeglądarce na szyfrowany protokół https:// . W przypadku WordPressa, sklepu PrestaShop, czy też Joomli, odbywa się to z poziomu zaplecza strony. 
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.