Jak uruchomić certyfikat SSL

Aby zabezpieczyć stronę utrzymywaną na naszym serwerze certyfikatem SSL, wystarczy wykonać poniższe kroki:

1. Z poziomu naszej strony wybierz odpowiedni dla siebie certyfikat: https://www.ogicom.pl/certyfikaty-ssl/ zamów certyfikat i wybierz opcję jestem już klientem, następnie podaj dane logowania do panelu.

2. Zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do zakładki :

Twoje Usługi -> Lista Certyfikatów SSL -> opłać certyfikat

Po opłaceniu certyfikatu pojawi się opcja generowania certyfikatu.

Jeśli certyfikat ma zostać wygenerowany dla domeny, która jest obsługiwana na naszym serwerze DNS i jest hostowana u nas, skorzystaj z opcji : Generuj automatycznie

Następnie wystarczy wybrać domenę, dla której certyfikat ma zostać wygenerowany:

Jeżeli domena nie jest obsługiwana na naszym serwerze, lub jeśli automatyczne generowanie nie było z jakiegoś powodu dostępne to należy skorzystać z opcji Generowania Ręcznego

Większość pól zostanie domyślnie uzupełniona , należy podać nazwę certyfikowanej domeny i podać rodzaj software na serwerze, najczęściej jest to Apache/ModSSL , pola Algorytm hashujący i długość klucza można zostawić z domyślnymi wartościami.

W obu przypadkach (generowanie automatyczne i ręczne ) po wygenerowaniu pojawi się komunikat o poprawnym zamówieniu certyfikatu u wystawcy.

Na mail admin@nazwadomeny.pl wysłany zostanie link weryfikujący.

W celu wygenerowania certyfikatu wystarczy go kliknąć.

(Niektóre rodzaje certyfikatów nie wymagają tego kroku)

Jeżeli wcześniej mail admin@ nie był aktywny, wystarczy dodać sobie taką skrzynkę a następnie kliknąć na przycisk: Ponów email weryfikacyjny

W przypadku Generowania Automatycznego certyfikat zainstaluje się sam w panelu administracyjnym, po zakończeniu tego procesu otrzymają Państwo informację mailem.

Przy Generowaniu Ręcznym po wystawieniu certyfikatu, pliki certyfikatu znajdą Państwo przy certyfikacie klikając na ikonę „i”

Certyfikat należy następnie zainstalować w Panelu Administracyjnym zgodnie z instrukcją, którą znajdą Państwo TUTAJ

Zainstalowanie certyfikatu SSL na serwerze nie powoduje automatycznego przekierowania strony w przeglądarce na szyfrowany protokół https:// . W przypadku WordPressa, sklepu PrestaShop, czy też Joomli, odbywa się to z poziomu zaplecza strony.
Czy artykuł był pomocny?

Nie znalazłeś tego czego szukałeś? Napisz!

Administratorem Twoich danych osobowych jest H88 S.A., więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przeczytasz w naszej Polityce prywatności.

Infolinia ogólna:
(61) 622 25 00

Infolinia dedykowana:
(61) 622 93 00

Tylko dla posiadaczy pakietów z dodatkiem "infolinia dedykowana"

Konto bankowe (mBank)
38 1140 1124 0000 5849 4900 1015

H88 S.A.
Franklina Roosevelta 22
60-829 Poznań

Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 215 228,00 zł w pełni wpłacony.