Pomoc ogicom.pl

Centrum pomocy

szukaj

Wybierz temat lub wpisz, czego szukasz...

Strona główna » Jak uruchomić certyfikat SSL

Jak uruchomić certyfikat SSL


Aby zabezpieczyć stronę utrzymywaną na naszym serwerze certyfikatem SSL, wystarczy wykonać poniższe kroki:

 

 

1. Z poziomu naszej strony wybierz odpowiedni dla siebie certyfikat: https://www.ogicom.pl/certyfikaty-ssl/ zamów certyfikat i wybierz opcję jestem już klientem, następnie podaj dane logowania do panelu. 

 

2. Zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do zakładki :

Twoje Usługi -> Lista Certyfikatów SSL -> opłać certyfikat

 

 

Po opłaceniu certyfikatu pojawi się opcja generowania certyfikatu.

Jeśli certyfikat ma zostać wygenerowany dla domeny, która jest obsługiwana na naszym serwerze DNS i jest hostowana u nas, skorzystaj z opcji : Generuj automatycznie

 

 

Następnie wystarczy wybrać domenę, dla której certyfikat ma zostać wygenerowany:

 

Jeżeli domena nie jest obsługiwana na naszym serwerze, lub jeśli automatyczne generowanie nie było z jakiegoś powodu dostępne to należy skorzystać z opcji Generowania Ręcznego

Większość pól zostanie domyślnie uzupełniona , należy podać nazwę certyfikowanej domeny i podać rodzaj software na serwerze, najczęściej jest to Apache/ModSSL , pola Algorytm hashujący i długość klucza można zostawić z domyślnymi wartościami. 

 

W obu przypadkach (generowanie automatyczne i ręczne ) po wygenerowaniu pojawi się komunikat o poprawnym zamówieniu certyfikatu u wystawcy. 

Na mail admin@nazwadomeny.pl wysłany zostanie link weryfikujący. 

W celu wygenerowania certyfikatu wystarczy go kliknąć.

(Niektóre rodzaje certyfikatów nie wymagają tego kroku)

 

Jeżeli wcześniej mail admin@ nie był aktywny, wystarczy dodać sobie taką skrzynkę a następnie kliknąć na przycisk: Ponów email weryfikacyjny

 

W przypadku Generowania Automatycznego certyfikat zainstaluje się sam w panelu administracyjnym, po zakończeniu tego procesu otrzymają Państwo informację mailem. 

 

Przy Generowaniu Ręcznym po wystawieniu certyfikatu, pliki certyfikatu znajdą Państwo przy certyfikacie klikając na ikonę "i"

Certyfikat należy następnie zainstalować w Panelu Administracyjnym zgodnie z instrukcją, którą znajdą Państwo TUTAJ

 

Zainstalowanie certyfikatu SSL na serwerze nie powoduje automatycznego przekierowania strony w przeglądarce na szyfrowany protokół https:// . W przypadku WordPressa, sklepu PrestaShop, czy też Joomli, odbywa się to z poziomu zaplecza strony. 
H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000612359, REGON 364261632, NIP 7822622168, kapitał zakładowy 200.000,00 zł w pełni wpłacony.
Jesteśmy częścią R22 S.A.